Uskladnění kalu (anaerobní) včetně vybavení - Hellstein U2 + soutěž Hellstein o výhry za 150.000,- Kč

Kód: 95
Nejprodávanější
Značka: Hellstein
17 391 Kč –14 %
Uskladnění kalu (anaerobní) včetně vybavení - Hellstein U2 + soutěž Hellstein o výhry za 150.000,- Kč
17 391 Kč –14 % 15 000 Kč 17 250 Kč včetně DPH
Skladem (5 ks)

Nádrž uskladnění kalu (anaerobní) U je vyrobena z jednoho kusu, žádné svařování ani lepení a proto Vám můžeme zaručit 100 % těsnost. Nádrž vyráběná touto technologií je vodotěsná, mechanicky odolná a dlouhodobě stabilní. Materiál je 100% recyklovatelný a nekoroduje. Nádrže uskladnění kalu (anaerobní) U je samonosná a proto není potřeba při instalaci betonovat. Stačí vykopat jámu, na dně udělat 20 cm vysoké pískové (štěrkové) lože, nádrž uskladnění kalu (anaerobní) U usadit a zasypat pískem nebo štěrkopískem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nádrž uskladnění kalu  (anaerobní) U je vyrobena z jednoho kusu, žádné svařování ani lepení a proto Vám můžeme zaručit 100 % těsnost. Nádrž vyráběná touto technologií je vodotěsná, mechanicky odolná a dlouhodobě stabilní. Materiál je 100% recyklovatelný a nekoroduje. Nádrže uskladnění kalu (anaerobní) U je samonosná a proto není potřeba při instalaci betonovat. Stačí vykopat jámu, na dně udělat 20 cm vysoké pískové (štěrkové) lože, nádrž uskladnění kalu (anaerobní) U usadit a zasypat pískem nebo štěrkopískem.

Vlastnosti a výhody nádrže uskladnění kalu (anaerobní) U:

 • Jednoduchá montáž, usazení bez betonáže
 • Velice silný a pevný materiál
 • Německá kvalita
 • Certifikované výrobky dle systému kvality EN ISO 9001
 • Žebrová konstrukce zaručuje dobrou stabilitu a pevnost
 • 100 % těsnost
 • Certifikace výrobků
 • Záruka 25 let, životnost neomezena

Na český trh dodáme kvalitní nádrže od největšího německého výrobce. Firma je špičkou ve svém oboru a s dlouholetou působností na celosvětovém trhu. Nabízené výrobky vznikají rotačním tvářením plastů (Rotomoulding), což je technologie budoucnosti.

Rotomoulding – rotační tváření plastů je nová technologie výroby plastový jímek, plastových septiků a plastových nádrží na vodu. Výrobní postup se skládá ze čtyř kroků. Do otevíratelné kovové formy se nasype určité množství plastového prášku PE, PP, PA, PCA. Forma se dopraví do pece, kde se otáčí ve dvou osách. Prášek se postupně natavuje na horkou stěnu formy a tím vytvoří vnitřní obtisk formy. Tloušťka obtisku je na celém výrobku stejná. Po natavení se forma ochladí, buď proudem vzduchu nebo vodní mlhou či sprchou. Po vychladnutí se forma demontuje a hotový výrobek se vyjme. Tento proces je poměrně pomalý, ale pořizovací cena forem je nižší než u metody vstřikování. Tuto technologii také nazýváme – rotoplastik, rotační natavování plastů nebo rotational molding.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství ČOV STMH
Záruka: 25 let
Hmotnost: 90 kg
? Nutnost obetonování: ne
? Životnost: 25 - 100 let
Hmotnost: 90 kg
Materiál: polyethylen
Objem: 2000l
Průměr nátoku/odtoku: DN 110/125/160
Rozměry (délka x šířka x výška): 2400x1200x1600 mm

Postup výroby rotačním tvářením plastů (Rotomoulding)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Uskladnění kalu (anaerobní) včetně vybavení - Hellstein U2 + soutěž Hellstein o výhry za 150.000,- Kč Uskladnění kalu (anaerobní) včetně vybavení - Hellstein U2 + soutěž Hellstein o výhry za 150.000,- Kč
5
O Avatar autora | 28.11.2018
Dobrý den. Před deseti lety jsem si u Vás zakoupil domovní ČOV.Typ teď bohužel nevím,pořizovací cena byla okolo 50.000,-. Byl jsem s ní velice spokojený,prakticky bezúdržbová,dmychadlo vydrželo po celou dobu užívání bez zásahu,mimo pravidelné údržby filtru. V naší obci byla letos dokončena kanalizace a byl jsem nucen napojit RD na veřejnou stoku. Rád bych se zeptal jestli Vaše firma vykupuje zpět použité ČOV na náhr.díly,nebo jestli se tohle zboží dá prodat. Čističku mám stále zabudovanou a po domluvě je možná prohlídka na místě. Oldřich B., Valašské Meziříčí
H Avatar autora 14.12.2018
Pozn. čistička byla odkoupena, zrepasovaná a nabídnuta za zvýhodněnou cenu k dalšímu čištění odpadních vod.

Historie společnosti Hellstein

Počátkem 90.let minulého století, díky společným zájmům, byla navázána spolupráce s partnerskou firmou Stähler GmbH z Hesenska. Tato firma se zabývá vývojem systému biologického čištění odpadních vod ponornými aerotory více jak 30 let. Aerotory, v Severní Americe nazývané též bio-kontaktory, systému STM® se otáčejí na více než 1000 čistírnách odpadních vod ve světě. Vše kolem biologického čištění odpadních vod s důrazem na odstraňování dusíku a fosforu začalo snahou Theo Stählera o spolehlivou produkci rybí násady pro vlastní rybníkářství . Z výše uvedených důvodů byl systém STM® s výhodou projektován rovněž na linkách intenzivních chovů ryb -Aquakulturanlagen.

hellSpolupráce byla zpočátku v oblasti projekčních a konstrukčních prací na projektech v EU, technického dozoru a kontroly konkrétní strojírenské výroby v ČR. Později se spolupráce přenesla do oblasti inženýrské činnosti - supervize na montážích průmyslových a komunálních čistíren odpadních vod a intenzivních chovů ryb. Jednalo se převážně o stavby ve starých státech EU (Švýcarsko, Francie, Německo,...) a byly realizovány rovněž první projekty v Čechách a na Moravě. Vždy byla naše činnost podložena důsledným respektováním německých norem DIN a německých pracovních předpisů ATV.​

V roce 2000 začal vývoj vzduchem poháněných malých čistíren odpadních vod - systém STM(H) (hydrostatický pohon), určený pro decentralizovaný způsob čištění odpadních vod při důsledném respektování normy DIN 4261. Jedná se o relativně nový směr v projektování kanalizací. Decentralizovaný způsob čištění odpadních vod je preferován z důvodů mnohdy výrazně nižších investičních nákladů, provozních nákladů a v konečném důsledku tedy z důvodu snížení ceny stočného.

Systém STM® a STM(H) byl vždy exponátem na všech výstavách IFAT v Mnichově a dlouhodobě měřen na universitě v Cáchách (Aachen). Typové domovní a malé čističky odpadních vod STM(H) 5-50EO byly následně atestovány v Berlíně.

Rodinná společnost Hellstein, začleněna pod firmu Stähler Erfindungen, do skupiny rodinných firem Stählergruppe, se zabývá vývojem a výrobou technologií pro čištění odpadních vod přes 30let. Za tuto dobu jsme společně realizovali několik tisíc čistíren odpadních vod po celém světě. Mezi naše hlavní výrobky patří čistírna odpadních vod typ STMH a kontejnerová čistírna STM®. Tyto čistírny odpadních vod využívají jako jediné v České republice bezúdržbový třístupňový systém čištění.

Svým klientům nabízíme vždy kompletní řešení pro čištění jejich odpadních vod:

 • náš princip čištění je jasný, srozumitelný, charakterizován až 55% úsporou spotřeby elektrické energie oproti běžným systémům
 • každý projekt vypracujeme individuálně na základě potřeby klienta a posouzení konkrétní situace
 • účinnost a stabilita čištění je průběžně sledována na Universitě v Cáchách a na několika tisících realizací po celém světě

Rozhovor s Dipl. Ing. Rostislavem Hellsteinem st.zakladatelem, majitelem a ředitelem naší firmy, předního českého výrobce technologií pro čištění odpadních vod a intenzivních chovů ryb.