Bezúdržbová čistírna odpadních vod skutečně existuje

Představujeme vám nejmodernější a nejstabilnější systém třístupňového čištění odpadních vod v ČR.

Technologické řešení pro ekologickou likvidaci odpadních vod pro rodinné domy i průmysl dodává rodinná firma Hellstein z Šenova již přes dvacet let. Vášeň pro intenzivní chov ryb v co nejkvalitnějším prostředí vyústila v dlouhodobou spolupráci s německými firmami, zabývajícími se kvalitou odpadní a pitné vody. Výsledkem práce specialistů z Hellstein je moderní a technologicky jednoduché zařízení, které zvládne nápor běžných domácností i průmyslové výroby.

Čistírny odpadních vody STMH za vás řeší časté problémy, které denně potkáváme u jiných zařízení. Bezchybně a bezúdržbově fungují i bez pravidelného přísunu odpadní vody. Navíc nezapáchají a nevydávají nežádoucí hluk. Jako jediné na českém trhu využívají při čistícím procesu třístupňový model čištění. Vzniklá odpadní voda prochází postupně dvěma nádržemi, ve kterých se recykluje. V usazovací jímce se na dně usadí pevná složka a v průběhu recyklace se vypaří i nežádoucí chemické látky z čističů a různých dezinfekcí. Teprve poté tato hrubě předčištěná voda vstupuje do fáze aktivace užitečných bakterií a enzymů.

A1 

Jak funguje třístupňové čištění v čistírnách STMH?

Kvalitně navržená a postavená čistírna odpadních vod může fungovat prakticky bez jakékoliv vaší účasti. K tomu, aby správně fungovala, potřebuje neustálý přísun kyslíku a stabilní přísun odpadních látek ve vodě, který slouží jako potrava pro užitečné bakterie a enzymy. Vyžaduje také čisté prostředí bez agresivních chemických a toxický látek a podmínky pro kvalitní a postupnou sedimentaci vzniklého kalu.

  1. Usazovací jímka představuje první stupeň očisty odpadní vody. V usazovací jímce dochází k předčištění vody za nepřístupu vzduchu s využitím anaerobních mikroorganismů. Usazovací jímka slouží také k ustálení nerovnoměrných přítoku odpadní vody z nemovitosti, například při víkendovém využití. Zároveň se zde ředí veškeré chemické čistící přípravky a nerozložitelné látky. Usazovací jímka nejde ze systému čistírny STMH vyjmout. Hrozilo by příliš velké zatížení čističce a bakteriím množstvím odpadů nebo chemikálií nebo naopak nedostatek živin pro jejich obživu. Bez usazovací jímky by došlo i k rychlému usazení pevných a biologicky nerozkladných materiálů s nutností vyvážet přebytečný kal častěji, než je u tohoto systému běžné. Standardně stačí vyvážet kal z STMH čistírny jednou za 1–5 let.

  2. Čištění aerobními mikroorganismy za vydatného přísunu vzduchu v tzv. vznosu. Tento krok je společný i pro drtivou většinu klasických jednostupňových čističek. STMH čistírny je ale aktivovaný kal lépe oddělen od vyčištěné vody a snáze sedimentuje.

  3. Čištění aerobními mikroorganismy v na pevném nosiči. Pevný nosič představuje tzv. buňkové kolo neboli biokontraktor. Třetí stupeň čištění eliminuje problém kolmatace (zanášení, naplavování usazenin) a minimalizuje zanášení tělesa pevného nosiče. Umožňuje skvěle fungující sedimentaci aktivovaného kalu.

Samotný aktivovaný kal z STMH se formuje do podoby hustých a čistě ohraničených vloček a má velmi nízký kalový index. To významně usnadňuje bezproblémovou certifikaci čistírny pro splnění podmínek kolaudace, snadnou obsluhu a také případné získání obecních dotací. Přebytečné množství kalu je zpětně odváděno do předřazené usazovací jímky.

Moderní čistírna odpadních vod STMH se zajištěnou stabilitou čištění a sedimentace dosahuje celoročně mimořádně vysokých hodnot účinnosti a svým majitelům zajistí prakticky bezúdržbové fungování. Snižuje dlouhodobé ekonomické náklady na likvidaci vzniklých produktů z čištění odpadních vod a přináší mimořádně rychlou návratnost peněz, investovaných při výstavbě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení