Už 20 let vrací Hellstein vodě život

Už 20 let vrací Hellstein vodě život

Letošní rok je ve znamení skutečně významného výročí. Koncem října to bylo přesně sto let, kdy vznikla Československá republika a přípravy na důležité oslavu byly vidět snad na každém kroku. Výročí republiky nejsou letos jediným důvodem k oslavám. Kulaté jubileum slaví také firma Hellstein. Byla založena před dvaceti lety a od té doby dobývá svět unikátní technologií čištění odpadních vod pro domácnosti, průmyslové provozy a intenzivní chovy ryb. Hellstein vrací vodě život a pomáhá chránit životní prostředí. Oslavte obě výročí s námi!

BANNER 100let

Ryze česká rodinná firma je součástí německé skupiny Stähler Group. Její součástí jsou další rodinné podniky, které se zabývají vývojem, výrobou a montáží čistících technologií a produkcí a chovem ryb více než třicet let. Spolupráci s německými partnery z Hesenska společnost navázala koncem devadesátých let díky společnému zájmu o biologické čištění odpadních vod.

Od chovu ryb k čistění odpadních vod

Z počátku se čeští a němečtí partneři zabývali projektováním a konstrukcí projektů v zemích Evropské unie, zatímco v České republice zajišťovali technický dozor a kontrolu strojírenské výroby. Později spolupracovali při montážích průmyslových a komunálních čističek a intenzivních chovech ryb například ve Francii, Německu nebo Švýcarsku. V té době představili první čistírny také na českém trhu.

Postupem času se z Hellstein stal přední český výrobce moderní technologie STMH. Původně byla technologie vyvinuta pro čištění chovné vody v intenzivních chovech ryb v Německu, ale našla si cestu i na český trh, kde začala pomáhat ke zvýšení produkce a kvality ryb, zejména pstruhů. Díky dobrým výsledkům a zkušenostem firma mohla nabídnout zákazníkům vysoce kvalitní a moderní řešení také v oblasti čištění odpadních vod.

02

Jednoduchý a účinný systém dobývá svět

Od té doby se čistička odpadních vod STMH využívá na čištění odpadních vod v domácnostech a průmyslových provozech. Důmyslně jednoduchá technologie je založena na principu třístupňového čištění pomocí mikroorganismů, které přečistí vodu velmi efektivně a vrací jí život. Vysoce kvalitní recyklovanou vodu lze znovu využít na zálivku, na chov ryb nebo vypustit zpátky do přírody.

Hellstein si za dvacet let na celosvětovém trhu vydobyla renomé firmy poskytující služby na nejvyšší úrovni, která pro každého zákazníka umí najít individuální řešení. „Víme, že potřeby jednotlivých zákazníků jsou jedinečné. Proto pro naše zákazníky navrhujeme optimální způsob čištění podle konkrétních nároků a dodáváme komplexní služby na míru,“ říká Rostislav Hellstein ml.

Díky kvalitnímu produktu a špičkovým službám našla společnost spoustu spokojených zákazníků u nás i za hranicemi. Jen v České republice má firma na kontě několik set úspěšných projektů a přes tisíc v Evropě, v asijských zemích i na americkém kontinentu.